top of page

איפור עמיד

תארי לך את התרחיש הבא: את מתעוררת מוקדם, מתאפרת למשעי, יוצאת מהבית עם איפור לתפארת ומגלה אחרי כמה שעות שנותר רק זיכרון קלוש לכך שהתאפרת הבוקר...

מה היה כאן בעצם? השקעת זמן אך לא השתמשת במוצרים הנכונים:)

כדי שהאיפור יחזיק מעמד לאורך כל היום יש צורך להשתמש במוצרים עמידים! אם השתמשת במוצרים הנכונים – אין סיבה שתסחבי איתך לכל מקום את ערכת האיפור שלך, מאחר ולא יהיה לך מה לתקן...


איך ליצור איפור עמיד?

אז כדי שהאיפור יהיה עמיד יש לדאוג קודם לתשתית עמידה וזה אומר לבסיס יציב ועמיד של המייקאפ. כדי שהמייקאפ יחזיק מעמד לאורך כל היום – יש צורך להשתמש בפריימר. תפקיד הפריימר הוא להחליק את העור ולתפוס את המייקאפ – גם במקרים שהמייקאפ עצמו לא מוגדר כעמיד.

יש להתאים את המייקאפ לסוג העור, כך שמומלץ שבעלת עור מעורב עד שמן תשתמש בנוסף במייקאפ נטול שומן ועמיד ומעליו פודרה ולעומתה בעלת עור יבש תשתמש במייקאפ מזין יותר שלא ייבש לה יותר את העור.

תפקיד הפודרה הוא לקבע את המייקאפ ולכן מומלץ להניח אותה תמיד בסיום מריחת המייקאפ. אם העור שלך יבש, הניחי ממש מעט.


מה מבחינת הסומק?

כעיקרון, ברגע שהבסיס עמיד, הוא אמור לתפוס את כל השכבות הנוספות שנניח מעליו. אולם, אם את נוטה לגעת בפנים הרבה במשך היום, הסומק עלול לדהות.

ניתן להשתמש בסומק על בסיס קרם שהעמידות שלו גבוהה יותר מסומק אבקתי, אך במקרה כזה – הניחי את הסומק לפני שאת מפדרת את הפנים, אחרת הוא לא ימרח כראוי.


איך לשמור על הצלליות במקום?

הצלליות הן בעצם פיגמנט אבקתי, כמו הפודרה, ולכן חובה להניח אותן מעל בסיס שידביק אותן אליו. בסיס כזה יכול להיות קונסילר, צללית קרם או פריימר יעודי לעיניים. ללא בסיס כזה – אל תתפלאי שאחרי כמה שעות לא ישאר זכר לאיפור העיניים...


ואם כבר מדברים על איפור עיניים – איך אפשר שלא לדבר על האיילינר?

אין דבר מבאס יותר מלשרטט קו מושלם ואז לגלות שהוא "נדבק" לך לעפעף העליון...

זה קורה כשמשתמשים בעיפרון עיניים על בסיס שמן ולא על בסיס שעווה או כשהעפעף עצמו שומני.

כדי להיות בטוחה שהאיילינר לא יזוז כדאי שתשרטטי אותו באמצעות איילינר ג'ל או צללית קרם עמידה.

שימי לב: היתרון של האיילינר ג'ל הוא גם החיסרון שלו: הוא מתייבש מהר ולא זז ולכן אם לא דייקת בשרטוט – יהיה לך קשה מאוד עד בלתי אפשרי לתקן אותו מבלי להוריד לגמרי את איפור העיניים!

לכן, אם את לא מיומנת בשרטוט איילינר אני מציעה לך לשרטט את הקו בעפרון או צללית ואז לעבור עליו עם הג'ל.


כנ"ל לגבי תיחום בפנים העין: את יכולה לתחום באמצעות עפרון ואז לעבור עליו עם צללית (אותו רעיון של פידור) או לתחום באמצעות איילינר ג'ל בתוך העין.

שימי לב שאם את מרכיבה עדשות – יש להרכיב אותן לאחר שתחמת את מעקה העין, אחרת הג'ל עלול להדבק לעדשה לפני שהוא מתייבש לגמרי...


איפור הריסים:

כידוע, האיפור אינו מושלם ללא צביעת הריסים במסקרה. באיפור יומיומי אני לא ממליצה להשתמש במסקרה עמידה מאחר והיא מייבשת את הריסים וגורמת לנשירה רבה יותר. אולם, לאירועים מיוחדים, אם את יודעת שאת עתידה לבכות – מומלץ להשתמש במסקרה עמידה שלא תמרח ולא תדהה.


ואיך אפשר בלי מילה על השפתיים?

נראה לי שאחד המוצרים שאנחנו הכי מקפידות עליהם שיחזיקו מעמד הוא השפתון. ישנם הרבה סוגים של שפתונים עמידים בשוק, שהצרה איתם שהם מתנהגים באופן שונה על כל אחת. יש נשים שזה מייבש להן את השפתיים ויש נשים שמרוצות עד השמיים... כעיקרון יש למרוח אותם ישירות על השפתיים ובמשיכה אחת – כלומר, לא לחזור על אותו מקום כמה פעמים כי זה גורם לשפתון להתפורר.

דרך אחרת לגרום לשפתון להיות עמיד הוא להניח מעט מהמייקאפ שנשאר במברשת או בספוגית על השפתיים, לתחום עם תוחם שפתיים על בסיס שעווה ואז למרוח את השפתון. התהליך הזה יגרום לכך שהשפתון ישאר זמן רב יותר ובכל מקרה אני מציעה לך לקחת את השפתון איתך ולחזק אותו במידת הצורך במהלך היום – בעיקר לאחר אכילת מזון שומני או עם רוטב (שכן, שומן יכול להוריד גם את האיפור העמיד ביותר:)).


מקווה שממחר תוכלי להביט בשמחה בראי בכל שעה:)


ניווט מהיר

bottom of page